15/02/2018

Sözlü Sunum Başvuru Formatı

Değerli proje sahibi/temsilcisi,

Kongrede projenizi sözlü sunum ve/veya poster sunum yapabilmeniz için, formata uygun şekilde başvuru yapmanız gerekmektedir.

Ön Koşul: 

Kongrede sözlü ya da poster sunum yapabilmeniz için ön koşul projenizin Uygulanmış veya (en az 4 aydır) uygulanmaya devam ediyor olması gerekmektedir. Ön koşulu sağlamayan projeler değerlendirmeye alınmayacaktır.

Başvuru Koşulları: 

Lütfen, başvuru formunu doldururken özenli davranınız!

Özet (Maks. 3 sayfalık) : Başvurunun ilk aşamasında, projenizi maksimum 3 sayfalık özet ile tanıtmanız beklenmektedir. 3 sayfayı aşan ve formata uygun olmayan proje başvuruları ile ilgili proje başvuru sahibine ‘düzeltme’ emaili gönderilecektir. 2 gün içinde düzeltilmeyen başvurular değerlendirmeye alınmayacaktır. 

Özet metninizde olmazsa olmaz konu başlıkları şunlardır:

-Proje adı,
-İletişim Kişisi, Görevi ve İletişim Bilgileri
– Projenizin teması (örn: engellilik, imkanı kısıtlı bireyler, kadın vb.) 
-Uygulayan STÖ’ler,

-Proje Amacı,
-Hedefler,
-Hedef Kitle,  
-Hibe programı,
-Bütçe,
-Faaliyetler,
-Sürdürülebilirlik Çalışmaları,
-Sosyal Etki Analizi ,
-Uygulama Fotoğrafları-en az 6 fotoğraf- ve videolar (link şeklinde)
-İletişim Bilgileri/sosyal medya linkleri/websitesi adresleri

Özet metin sunarken birkaç sorunla karşılaşmanız mümkündür. Bu aşamada alternatif çözüm önerilerimizi dikkate almanızı öneririz. 

  1. Proje özetinizi bu başvuru formunun sonundaki ‘başvuru özetinizi buraya yükleyiniz’ kısmına yükleyebilirsiniz. Lütfen özetinizi .doc, .docx (word belgesi) formatında hazırlayıp, o şekilde yükleyiniz. (.pdf  veya başka bir formatta yüklenen projeler değerlendirmeye alınmayacaktır.)
  2. Özet metnini sunarken projenizin uygulama aşamalarında çekilmiş fotoğraf ve videolar büyük önem arz etmektedir. Dolayısıyla özet metninin sonuna fotoğraflar ve videolar için link koymanız, sayfa sınırına dikkat ederek projelerinizi fotoğraflarla desteklemenize yardımcı olacaktır. Link için önerimiz: google drive dosyası açıp, içine bütün görsellerinizi koyarak linki paylaşmanızdan yanadır. Bunun yanı sıra, projenin facebook sayfası da video ve görseller için ideal depolama sistemidir. Projenize veya oluşumunuza ait web siteleri de keza bu konuda size yardımcı olacaktır.
  3. Projenizi görsellerle desteklerken hedef kitlenizin projenizi anlattığı fotoğraf ve videolar değerlendirme aşamasında sözsel anlatımdan daha etkili olacaktır ve projenizin seçilmesi için önem arz edecektir.
  4.  Özeti hazırlarken kongre proje bildirisi hazırlama formatına uygun şekilde hazırlayınız. (Formata ayrıca bu linkten de ulaşabilirsiniz: http://bit.ly/2MlVtJ9)

Yukarıda bahsi geçen formatta hazırlanmamış başvurular değerlendirmeye alınmayacaktır.

Sunum formatı ile ilgili ayrıca bizimle iletişime geçebilirsiniz: bilgi@sspkongre.com

Başvurunuzu yaptıktan sonra sosyal medya hesaplarımızı takip etmeyi unutmayınız.

www.twitter.com/sspkongre
www.facebook.com/sspkongre
www.instagram.com/sspkongre_