23/04/2019

SSPKONGRE5 – 2019

SSPKongre5

5. Ulusal Sosyal Sorumluluk Projeleri Kongresi (20 Nisan 2019)

BİLDİRİ ÇAĞRISI

Sosyal Sorumluluk çalışmaları mı yürütüyorsunuz? Projeniz mi var? Gönüllü müsünüz? Sivil toplumda aktif misiniz? Akademik çalışmalar, araştırmalar mı yapıyorsunuz? Deneyimlerinizi paylaşmak mı istiyorsunuz? Projenizin bilinirliğini arttırmak ve ağ (network) kurmak mı istiyorsunuz?

Öyleyse 5. Ulusal Sosyal Sorumluluk Projeleri Kongresi’ne Davetlisiniz!

Sosyal sorumluluk, en kısa anlatımla kişi, kurum ve kuruluşların topluma fayda sağlamalarıdır. Bireyler ve kurumlar, sosyal sorumluluk bilinciyle bilgi, beceri, deneyim ve kaynaklarını kullanarak daha adil ve daha sürdürülebilir bir yaşam inşa etmeye çalışırlar.

Her alanda olduğu gibi sosyal sorumluluk çalışmaları alanında da her yıl ufkumuzu açan, inovasyon odaklı yeni fikirler, projeler ve akademik çalışmalar ortaya çıkıyor.

Hayata geçirilen bu değerli projelerin paylaşılması ve mesajlarının daha fazla kişiye ulaşması büyük önem arz ediyor. Projelerin sosyal fayda hedeflerine ulaşabilmeleri için ise toplumda sosyal sorumluluk bilincinin artırılması, kişi ve kurumların teşvik edilmesi, yeni işbirliklerinin sağlanması gerekiyor.

Sosyal Sorumlulukta Kalite Derneği, beş yıldır bu ihtiyaca cevap verebilmek adına farklı boyutlarda çalışan sosyal sorumluluk projelerini bir araya getirerek daha kaliteli ve nitelikli projelerin hayata geçirilmesini sağlıyor. Türkiye’nin dört bir köşesinde sosyal sorumluluk alanında çalışan kişi, kurum ve kuruluşlar her yıl Ulusal Sosyal Sorumluluk Projeleri Kongresi sayesinde buluşarak bilgilerini tazeliyorlar ve projelerinin mevcut durumlarını gözden geçirme şansı elde ediyorlar.

Bu yıl beşincisi gerçekleşecek olan SSPKONGRE, proje yöneticilerini, araştırmacıları, sivil toplum çalışanlarını, sosyal girişimcileri ve gönüllüleri bir araya getirecek. Sosyal içerme, mülteciler, imkânı kısıtlı bireyler, kodlama, engellilik, yaygın eğitim, sağlık ve sanat konularını işleyen, uygulanmış ya da uygulanmakta olan proje, araştırma ve çalışmalara ev sahipliği yapacak.

Sizler de 20 Nisan 2019 tarihinde Ankara’da gerçekleşecek olan 5. Ulusal Sosyal Sorumluluk Projeleri Kongresi’ne katılarak farklı boyutlardaki projelerden ilham alabilir, bilgi, birikim ve deneyimlerinizi paylaşabilirsiniz. Projelerinizi sözlü ve/veya poster olarak sunabilir, fuaye alanında stant açarak kurumlarınızı tanıtabilirsiniz.

Bizler, SSPKONGRE ailesi olarak daha iyi bir dünya yaratmak için sosyal etkisi yüksek, kaliteli ve sürdürülebilir projelere zemin hazırlamaktan ve onların değerli yolculuklarında önemli bir kilometre taşı olmaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Bu verimli ortamı bir fırsata çevirmeniz için sizleri de aramıza katılmaya davet ediyoruz.

Kongre hakkında detaylı bilgiye sspkongre.com üzerinden ulaşabilir, sorularınız için bilgi@sspkongre.com adresimizden 7/24 bizimle iletişime geçebilirsiniz.